داماک گروپ معتبرترین سایت املاک دبی

دراین مقاله با انواع پروژه با داماک بشناسید.

مقدمه

مدیریت پروژه ساختمان – اگر شما به تازگی وارد دنیای مدیریت پروژه ساختمان شده اید، این مقاله کمک خوبی برای شما است تا  از اصول اولیه مدیریت، قوانین اصلی بودجه بندی، تامین مالی، سازماندهی، برنامه ریزی، تناقض ها و مشکلات قانونی آگاهی کسب کنید. مدیریت پروژه های ساختمانی و تاسیساتی مسئولیت های یک مدیر پروژه سنتی را با مهارت ها و تخصص های صنعت ساختمانی و تاسیساتی درمی آمیزد. از آنجاییکه پروژه های ساختمانی همواره در حال تغییر هستند، یک مدیر پروژه موفق بایستی طیف وسیعی از مهارت ها و توانایی های بی شمار برای مدیریت گروه ها و پروژه های متنوع را در اختیار داشته باشد. مدیریت پروژه ساختمان یک حوزه کاری پیچیده ای تلقی می شوند که مستلزم دارا بودن دانش در حیطه های مختلفی مانند تامین مالی، واسطه گری، قانون، کسب و کار و الی آخر است.

مدیریت پروژه ساخت و ساز چیست؟

موسسه مدیریت پروژه شرکت داماک گروپ، مدیریت پروژه را اینگونه توصیف می کند:

 هنر هدایت و هماهنگ سازی منابع انسانی و مادی در سراسر طول عمر یک پروژه از طریق تکنیک های مدیریت مدرن برای دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده در خصوص حوزه اجرایی، هزینه، زمان، کیفیت و اهداف مشارکتی.

به طور دقیق تر تمرکز مدیریت پروژه ساختمان را در زمینه فاکتورهایی از قبیل برنامه ریزی، هماهنگ سازی و کنترل وظایف مختلف است. این وظایف ممکن است شامل انواع مختلفی از پروژه های ساخت و سازی در زمینه های کشاورزی، مسکونی (اجرای بنا و تاسیسات مکانیکی و برقی)، تجاری، نهادی، صنعتی، مدنی و محیط زیستی باشد. مدیریت پروژه  ساختمان دربرگیرنده وظایف پیچیده ای است که از یک پروژه به پروژه بعدی تغییرات چشمگیری داشته و نیازمند مهارت هایی مانند ارتباطات موثر، دانش فرآیند ساختمانی و قدرت حل مسئله است.

                                                              نقش یک مدیر پروژه مثل شرکت داماک  در مدیریت ساخت و ساز؟

مدیران پروژه ساختمانی و تاسیساتی شرکت داماک  تلاش می کنند تا پروژه طبق برنامه پیش رود. آنان به نحوی پروژه را مدیریت می کنند که سر موعد و طبق بودجه تکمیل شده و با نظارت بر تیم کاری اطمینان حاصل می کنند که کلیه مراحل اجرای ساخت و ساز مطابق با کدها، دستورالعمل ها و آیین نامه ها، طرح ها و مشخصات ساختمانی پیش رفته باشد. علاوه بر این آنها در موظف به تعیین حوزه، بودجه و برنامه زمانی، انتخاب پیمانکاران فرعی و کارگران، توسعه استراتژی ارتباطات برای حل تناقضات و موارد دیگر هستند.

مسئولیت رایج داماک گروپ پروژه ساختمانی در هفت دسته خلاصه می شود:

  • برنامه ریزی مدیریت پروژه ساختمان
  • مدیریت هزینه
  • مدیریت زمان
  • مدیریت کیفیت
  • مدیریت قرارداد
  • مدیریت ایمنی
  • اعمال حرفه ای مدیریت ساخت و ساز (یعنی مدیریت تیم پروژه، تعیین نقش ها، مسئولیت ها و غیره).

 

 

                                                              نقش یک پیمانکاران شرکت داماک گروپ در مدیریت ساخت و ساز

پس از اینکه مرحله طراحی ساخت و ساز به اتمام می رسد، مدیر پروژه از طریق روند مناقضه، پیمانکارانی را برای پروژه برمی گزیند. پیمانکاران از طریق یکی از سه روش کم ترین مبلغ پیشنهادی، بالاترین ارزش و براساس صلاحیت انتخاب می شوند.

پیمانکاران باید بتوانند از پس کارهایی مانند ایمنی عمومی، مدیریت زمان، مدیریت هزینه، مدیریت کیفیت، تصمیم گیری، محاسبات، طراحی ها و منابع انسانی برآیند.در مقالات بعدی یشتر با پروژه آشنا میشوید:

درباره داماک گروپ

از سال 2002 در صدر بازار املاک و مستغلات لوکس خاورمیانه قرار گرفته است - تجارب لوکس زندگی را برای ساکنان از سراسر جهان به ارمغان می آورد. DAMAC group با ایجاد نشان خود در بالاترین سطح زندگی شیک ، جایگاه خود را به عنوان پیشرو در توسعه لوکس در منطقه ، با ارائه طرح نمادین و با بالاترین کیفیت فراهم آورده است. اکنون ردپای این شرکت با پروژه هایی در امارات ، قطر ، عربستان سعودی ، اردن ، عمان ، لبنان و انگلیس در سراسر خاورمیانه گسترش یافته است.

با خرید ملک صاحب یک سکه طلا و تور رایگان دبی را نصیب خود کنید.

برای اطلاعات بیشر با داماک گروپ از طریق وب سایت و واتساپ وزنگ با ما در ارتباط باشد .

( افتخار ما امنیت و رفاه حال شماست )

مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

   damac

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...

سال 1399 خورشیدی بر شما مبارک باد