داماک گروپ بهترین سایت املاک دبی

املاک داماک damac یکی از مورد اعتماد ترین و مشهورترین نهاد های ساخت و ساز در دبی است .

قوانین پیش فروش های آپارتمان های امارات با داماک damac :

یکی از موضوعات حقوقی که همیشه پیچیدگی‌های خودش را دارد، پیش‌فروش آپارتمان است. در این مقاله قصد داریم مطلبی جامع درباره‌ی قوانین پیش‌فروش آپارتمان را به شما ارائه کنیم.از زمانی که موضوع پیش‌فروش آپارتمان به صورت جدی رونق پیدا کرده.

قانون پیش‌‌فروش آپارتمان را تدوین و تصویب کنند. در نتیجه قانون پیش‌فروش آپارتمان در ۲۵ ماده و چهار تبصره تصویب شده است . که در آن به صراحت اعلام شده پیش‌فروشنده باید احداث یا تکمیل واحد ساختمانی با ویژگی‌های مشخص را در زمین معین‌ شده به صورت آپارتمان انجام داده و در نهایت آن را به پیش‌خریدار که مالک رسمی و آتی آپارتمان مورد نظر است، تحویل دهد.

برای پیش‌فروش آپارتمان چه نکات مهمی را باید بدانیم و چه مراحلی باید به صورت قانونی طی شود؟ با داماک damac   

اولین مرحله که اتفاقا یکی از مهمترین فرایندهای قانونی پیش‌فروش آپارتمان به شمار می‌رود این است که فروشنده بعد از دریافت پروانه‌ی ساختمان از شهرداری و تنظیم شناسنامه‌ی فنی مستقل برای هر واحد آپارتمان که مشخصات و جزئیات کامل درج شده است، اقدام به درج آگهی و تبلیغات می‌کند.

اگر تصمیم به پیش‌خرید آپارتمان دارید باید بدانید که طبق قانون پیش‌فروش آپارتمان، تمام مراحل باید در دفاتر اسناد رسمی انجام شود و عقد قرارداد و قولنامه‌ی صرف در بنگاه‌ها و مشاوران املاک کافی نیست.

برای درج آگهی پیش‌فروش آپارتمان در جراید و وب‌سایت‌ها باید مجوز رسمی دریافت شود. نکته‌ی مهم این است که براساس قانون پیش‌فروش آپارتمان، اگر پیش‌فروشنده و سرمایه‌گذاران بدون تنظیم سند در دفاتر رسمی یا دریافت مجوز انتشار آگهی هر اقدامی انجام دهند.

مشخصات و جزئیات آپارتمان را با داماک damac بیشتر بشناسید :

در این قسمت نیز مانند هر قرارداد دیگری باید جزئیات مورد معامله کاملا شفاف شود. از آنجایی که در پیش‌فروش آپارتمان مورد معامله هنوز به صورت کامل وجود خارجی ندارد، باید مشخصات و جزئیات دقیقی که براساس آن خریدار تصمیم گرفته و ملک نهایی را تحویل می‌گیرد، به صورت کامل درج شود .

این مشخصات و جزئیات شامل موارد زیر می باشند و به دقت مشاهده کنید :

موقعیت مکانی

تعداد طبقات و واحدها

شماره طبقه و واحد

متراژ واحد و تعداد اتاق‌ها

نوع کاربری

پارکینگ و انباری

سیستم سرمایش و گرمایش

نمای ظاهری و بیرونی ساختمان

مصالح به کار رفته

مشخصات و جزئیات دکوراسیون داخلی مانند کابینت

زمان تحویل

موعد تحویل آپارتمان به چه صورت است ؟ با داماک damac

بی‌تردید یکی از مهمترین موضوعاتی که در پیش‌فروش آپارتمان دردبی باید به درستی و شفاف مشخص شود، زمان تحویل آپارتمان است. سرمایه‌گذاران و سازندگان آپارتمان‌ها قطعا زمانی را برای اتمام نهایی پروژه در نظر گرفته‌اند که باید هنگام تنظیم قرارداد در دفتر اسناد رسمی آن را درج کنند تا زمان انتقال قطعی سند نیز براساس آن مشخص شود.

از آنجایی که معمولا سرمایه‌گذاران و فروشندگان نمی‌تواند آپارتمان مورد نظر را در موعد مقرر تحویل پیش‌خریدار دهند، بنابراین پیش‌فروشنده باید به خریدار خسارت بپردازد یا در نهایت رضایت او را جلب کند.

مختصر و مفید درباره پیش خرید آپارتمان بدانید توسط داماک damac ببینید ؟

پیش خرید آپارتمان به معنی پرداخت مبلغ آپارتمان قبل از کامل شدن خانه و آماده شدن آن برای سکونت است. مرحله پرداخت می‌کنید که البته شیوه مرسوم این نوع خرید، پرداخت چند مرحله‌‌ای است.

همین پرداخت قبل از دریافت آپارتمان است که در برخی از موارد موجب بروز دردسرهایی برای خریداران می‌شود.

نکاتی که هنگام عقد قرارداد پیش خرید آپارتمان باید رعایت شود :

مانند خرید هر وسیله دیگری، هنگام پیش خرید آپارتمان هم باید نکاتی را مد نظر قرار داد تا درگیر دردسرهای پس از خرید نشویم. توجه به نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره شده است، می‌تواند به شما کمک کند تا با خیال راحت آپارتمان خود را پیش خرید کنید.

تاییدیه سند مالکیت را بگیرید :

قبل از پرداخت مبلغ پیش پرداخت، سند مالکیت ملک موردنظر را بررسی کرده و از اصالت سند مطمئن شوید. همچنین در مرحله بعد باید تایید آن را از سازمان ثبت دریافت کنید. در این صورت احتمال بروز دردسرهای احتمالی آینده کاهش می‌یابد.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی از طریق داماک گروپ damac group در ارتباط باشید .

مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

   damac

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...

سال 1399 خورشیدی بر شما مبارک باد