داماک damac جامع ترین سایت املاک دبی.

خانه و ویلاهای لوکس امارات را از داماک damac تحویل بگیرید و از اقامت دبی برخوردار شوید.

هفت گام مهم در ساخت یک ویلا منحصر به فرد با داماک damac:

اطلاعات معماری: چه بخواهید خانه جدیدی بسازید یا خانه فعلی خود را بازسازی کنید، در هر صورت خلق یک خانه جدید سفری است در کشف این‌که چه کسی هستید، چه چیزی می‌خواهید، چگونه می‌خواهید زندگی کنید، و کجا می‌خواهید زندگی کنید. این کار موقعیتی است برای شما تا نسبت خود را با جهان، خانواده‌یتان، و خودتان تعریف کنید. خلق یک خانه چیزی فراتر از ساختن «3 اتاق خواب و 2 حمام » است. این کار چیزی بیش از مجموعه‌ای از چند کار مختلف است.

مانند هر سفری شما باید تحقیقات و برنامه‌ریزی‌هایی برای سفر خود انجام دهید. باید حس و تصویری از نتیجه نهایی و قیمت کلی آن داشته باشید. اگرچه ممکن است به‌تنهایی قادر به انجام این کار باشید، اما یک راهنمای دنیادیده و باتجربه می‌تواند راهی را به شما نشان دهد که راهی لذت‌بخش‌تر، غنی‌تر، و در نهایت بهتر است.

 در این مطلب هفت مرحله خلق یک فضای جدید را به‌ترتیب اولویت به شما معرفی می‌کنیم"

حرف‌های یک معمار برجسته است را به یاد داشته باشید: «اگر به‌قدر کافی دقت کنید می‌توانید کار را به سرانجام برسانید. شما وسایل و تجملات زندگی خود را با رویاهایتان کنار هم جمع می‌کنید تا فضایی بسازید که منحصرا مخصوص شماست. مهم‌ترین مسئله دقت در شیوه ساخت خانه و شکلی است که به زندگی شما می‌دهد.»

  1. تعیین اهداف در ساخت یک ویلا:

خلق یک ویلای جدید تماما به معنی تعیین اهدافی مشخص و تلاش برای رسیدن به آن‌هاست. در این راه باید به تعداد مشخصی سوال پاسخ دهید تا بتوانید این اهداف را تعیین کنید. تعیین هدف نیازمند راضی‌کردن فعالیت‌های سمت چپ و سمت راست مغز است. بنابراین لیست اهداف شما شامل دو جنبه خواهد شد: جنبه کاربردی و اصلی و جنبه عاطفی و سرگرمی آن. هر دوی این جنبه‌ها مهم هستند و باید به‌روشنی مشخص شوند تا نتیجه نهایی بازتاب‌دهنده یک کلیت منسجم باشد. 

سوالاتی که باید از خود بپرسیم:

به چه چیزی می‌خواهید دست یابید؟

به کجا می‌خواهید برسید؟

این کار چقدر هزینه خواهد داشت؟

 آیا واقعا می‌توان به آن دست یافت؟

در هر صورت اهداف چیزهایی هستند که معماران به‌عنوان نقشه راه به آن‌ها مراجعه می‌کنند. پس وقتی معمار شما واژه «برنامه» را به کار می‌برد منظورش «اهداف» شماست.

برای ساخت خانه های ویلایی خود با داماک damac در ارتباط باشید و خانه های فرنیش شده ی امارات را از داماک damac تحویل بگیرید.

  1. تعیین بودجه برای ساخت یک ویلا:

اگرچه از مسئله بودجه در بخش اهداف نام بردیم اما این موضوع آن‌قدر مهم است که آن را به‌عنوان گام دوم در خلق یک ویلا بیان می‌کنیم. هنگام تعیین بودجه، بدیهی است که شما با توان مالی خود و چگونگی انطباق برنامه کلی شما با بودجه‌یتان آغاز می‌کنید. وقتی وارد جزئیات می‌شوید به تمام بخش‌های پروژه خود به‌دقت فکر کنید: قیمت زمین، دستمزدها و مالیات‌های منطقه، دستمزد مهندسان و طراحان، هزینه‌های مربوط به فضاهای بیرونی، و مبلمان و چیدمان.

  1. پیداکردن زمین برای ساخت ویلا به وسیله داماک damac:

 به کجا می‌خواهید برسید؟ چگونه می‌خواهید زندگی کنید؟ به‌دنبال چه چیزی هستید؟ شاید شما دوست دارید که در منطقه خاصی زندگی کنید، اما به دلیل مسائل مالی و یا هر دلیل دیگری قادر به آن نیستید. مهم نیست، شاید در آینده به آرزوهایتان برسید. اکنون باید به یک راه میانه فکر کنید. نکته این است که باید براساس توان مالی خود مکانی را پیدا کنید که مناسب شما است و می‌توانید ویلا خود را در آن بنا کنید.

شاید زمین شما خیلی بزرگ و وسیع باشد. شاید ویلایی قدیمی و کهنه باشد که دیگر امکان سکونت در آن وجود ندارد. خود ویلا به شما خواهد گفت که از چه رنگی در آن استفاده کنید و از چه فرش و چه پنجره‌ای در آن بهره ببرید. پس اصلا نترسید و تصمیم خود را عملی کنید. قطعا از کار خود و تبدیل یک زمین به یک ویلا شگفت‌زده خواهید شد.

هم‌چنین از اتفاقات احتمالی غافل نشوید. مانند هر پروژه دیگری اتفاقات و انحرافات مختلفی در مسیری که  طی می‌کنید خواهد افتاد. این مسائل را تا جایی که ممکن است پیش‌بینی کنید تا در میانه راه دچار مشکل نشوید.

یک برنامه مانند Excel ابزار خوبی برای برنامه ریزی بودجه شماست، زیرا به طور مداوم می‌توانید آن را به‌روز و اصلاح کنید.

  1. جمع‌آوری تیم از افراد باتجربه در طراحی داخلی

اگرچه ممکن است فکر کنید که به‌تنهایی قادر به انجام کارها هستید، اما جمع‌کردن تیمی از افراد متخصص و حرفه‌ای روی‌کرد و ایده بهتری است. این کار بخش زیادی از دغدغه‌های شما را برطرف می‌کند. پس کارهای تخصصی را به افراد باتجربه بسپارید تا اهداف شما به سرانجام برسند.

یک معمار و یک سازنده ( اگر یک نفر نباشند) مهم‌ترین اعضای تیم شما خواهند بود. این افراد در طول سفر در نقش راهنما، درمان‌گر، حامی، و مشاور شما فعالیت خواهند کرد. بنابراین وجود چنین افراد باتجربه‌ای سفر شما را لذت‌بخش‌تر خواهد کرد.

همان‌طور که گفتیم در این سفر شما در تیم خود به اعضای مختلفی نیاز دارید. یکی از این اعضا شاید یک طراح آشپزخانه و حمام باشد و یا شاید یک طراح داخلی. یادتان باشد که طراح منظره نباید در گام آخر که تمام پول‌ها خرج شده است استخدام شود. شما باید یک حیاط فوق‌العاده زیبا خلق کنید که مکملی برای ساختمان شماست.

  1. برنامه‌ریزی، برنامه‌ریزی، و برنامه‌ریزی بیش‌ترساخت ویلا

مرحله برنامه‌ریزی در تمامی پروژه‌هایی که تا به حال بر روی آن‌ها کار کرده‌ام مشترک بوده است. مالک، چه خصوصی و چه دولتی، از اهمیت برنامه‌ریزی دقیق پروژه پیش از شروع ساخت‌وساز به خوبی آگاه است.

مالکان به‌خوبی می‌دانند که جابه‌جایی دیوارها روی کاغذ خیلی ساده‌تر از جابه‌جایی آن‌ها پس از ساخت است. پس حسابی روی فاز برنامه‌ریزی و طراحی آن وقت بگذارید.

بازی «چه می‌شود اگر» را انجام دهید. گاهی اولین پاسخ بهترین پاسخ است و گاهی این‌گونه نیست. هیچ‌وقت پیش از بررسی و شناخت همه امکانات به فاز بعدی کار نروید. قطعا شما دوست ندارید که پس از پایان کار این جمله را با خود بگویید: «اگر این کار را می‌کردم ...»

بزرگ فکر کنید یا کاری را آغاز نکنید. منظورم بزرگ در اندازه نیست بلکه منظورم ایده‌ها و افکار بزرگ است. ساختن یک ویلا، از صفر یا بازسازی، تمرینی برای ساختن چیزی برای خودتان است. پس رویاهای بزرگ در سر بپرورانید و برنامه‌‌های بزرگی داشته باشید. به‌قدر کافی وقت برای سروکله‌زدن با واقعیت‌های اقتصادی، دستورالعمل‌ها، و منطقه‌بندی‌های اداری خواهید داشت. در این مرحله کام خود را با این افکار تلخ نکنید.

خودتان را بی‌جهت اذیت نکنید. تصمیم‌ها، تصمیم‌ها، و باز هم تصمیم‌ها. بیش از آن‌چه که تصور می‌کنید باید در طول پروژه تصمیم بگیرید. فقط باید به جزئیات توجه کنید تا خانه شما مناسب خود شما و منطبق با شخصیت و سبک زندگی‌تان شود.

  1. مسائل غیرقابل اجتناب ساخت ویلا را بپذیرید.

اکنون برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است، مجوزها گرفته شده، و مسائل مالی حل شده است، تنها چیزی که باقی مانده ساخت ویلا است. شما به همه چیز توجه کرده‌اید پس تمام کارها به نرمی ابریشم انجام خواهند شد. درسته؟

 

اما در این راه مسائل مختلفی پیش می‌آید. نحوه واکنش شما و تیم‌تان به این مسائل مهم خواهد بود. توصیه من این است که آرام بمانید، حس شوخ‌طبعی خود را از دست ندهید، و به کمک تیم خود مسائل را حل کنید. در این جاست که یک تیم خوب می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. یک معمار، یک سازنده، و دیگر اعضای تیم در کنار هم فعالیت می‌کنند و بدون انتقاد از یک‌دیگر ایده‌های خود را به اشتراک می‌گذارند. این کار سبب می‌شود تا شما بدون دغدغه به کار خود ادامه دهید.

داماک damac چند نکته برای شما بیان میکند تا در طول کار آرامش خود را حفظ کنید.

تصمیم خود را عوض نکنید. به‌دقت تصمیمات مهم را بگیرید و به نتایج آن فکر کنید و آن را تغییر ندهید. بله، در طول پروژه مسائل مختلفی به وجود می‌آید اما گول آن‌ها را نخورید. فقط به یاد داشته باشید که وقتی ساخت‌وساز ویلا شروع شد، اگر تصمیمات خود را عوض کنید زمان، پول، و نیروی زیادی را از دست خواهید داد.

گوش‌های خود را بگیرید و ادامه دهید. در هر کاری کارکنانی هستند که دائما شکایت می‌کنند. اصولا چه کسی هست که از کارش شکایت نداشته باشد؟ چه کسی نمی‌خواهد که رئیسش عوض شود؟ بهترین کار نادیده‌گرفتن آن‌هاست. نگران نباشید، تمام این چیزها طبیعی است و به‌سادگی قابل حل است.

  1. با داماک damac از ویلای جدید خود لذت ببرید.

شما به‌سختی کار کرده‌اید و پول زیادی خرج کرده‌اید، پس از ویلا جدید خود بیش‌ترین لذت را ببرید. از تغییر نور اتاق‌ها به‌دلیل تغییر فصل‌ها شاد شوید. مکان‌های نامتعارفی را برای گفتگو با اعضای خانواده خود پیدا کنید. ببینید که این فضاها چگونه به زندگی شما شکل می‌دهند و به شما این امکان را می‌دهند که کسی باشید که خودتان می‌خواهید.

در نهایت از این‌که ویلا جدید شما چیزی بیش از یک فضای فیزیکی، سه اتاق خواب، یک اتاق نشیمن، و غیره، است متعجب خواهید شد. این‌جا جایی است که به آن ویلا می‌گویند و منحصرا مخصوص شماست.

ویلا و خانه های منحصر به فرد امارات را از داماک damac تحویل بگیرید.

مطالب مشابه:

آپارتمان قسطی    ویلای قسطی    خرید ویلا با هزینه کم     فروش قسطی آپارتمان

   damac

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...

سال 1399 خورشیدی بر شما مبارک باد