داماک گروپ بهترین سایت املاک دبی

قوانین دبی با داماک damac group:

قوانین مشخص و زیادی در دبی وجود دارد؛ اما برخی از قوانین دبی کمی سختگیرانه ‌تر و عجیب‌ تر است. از دبی گرفته تا ابوظبی، قوانین عجیبی وجود دارد. می‌تواند باعث دستگیر شدن شما شود.

عجیب‌ترین قوانین دبی

در امارات متحده عربی تعرض به حریم خصوصی دیگران حتی از طریق شبکه‌های مجازی هم غیر قانونی می باشد. مجازات این کار حداقل ۶ ماه زندان و ۱۰۰ هزار تا ۵۰۰ هزار درهم میباشد. زنی در عجمان به دلیل ارسال عکس از گوشی همراه همسرش از طریق «واتس‌اَپ» و متهم کردن او به خیانت از طرف قانون محکوم اعلام شد. او علاوه‌بر پرداخت ۱۵۰ هزار درهم جریمه‌ی نقدی از امارات دیپورت شد.

خوردن و آشامیدن در وسایل نقلیه عمومی

یکی از عجیب‌ترین قوانین دبی در وسایل نقلبه عمومی  میباشد. خوردن و آشامیدن در وسایل نقلیه‌ی عمومی و ایستگاه‌ها غیر قانونی است ؛ از مترو‌ها و اتوبوس‌ها تا پیاده‌روها. اگر حین خوردن و آشامیدن دستگیر شوید حدود ۱۰۰ درهم جریمه‌‌ی نقدی خواهید شد. بهترین زمان خرید از دبی

همراه داشتن غذاهایی با دانه خشخاش

دانه‌های خشخاش منبع تریاک و هروئین هستند .بنابراین یک ماده‌ی غیرقانونی در امارات محسوب می‌شود. همراه داشتن غذاهایی که دانه‌ی خشخاش دارند جرمی جدی می باشد و مجازات زندان دارد.

جمع‌ آوری کمک های نقدی

جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای خیریه در امارات متحده چندان ساده نمی باشد. جمع‌آوری کمک‌ های نقدی باید توسط امور اسلامی و سازمان‌ های فعالیت‌های خیریه (IACAD) تائید شود. در غیر این صورت طبق قوانین دبی با افراد برخورد میشود . افرادی که بدون هماهنگی دست به جمع‌آوری کمک‌های نقدی میزنند  ممکن است با مجازات زندان و جریمه‌ی نقدی ۲۵۰ هزار ۵۰۰ هزار درهم و البته دیپورت روبه ‌رو شوند.

عجیب‌ترین قوانین دبی

طبق قوانین جرائم سایبری امارات متحده،افرادی که از وی‌ پی اِن استفاده می‌کنند مشمول مجازات و جریمه‌ی نقدی ۵۰۰ هزار تا ۲ میلیون درهمی مواجه خواهند شد. تلاش برای دسترسی به سایت‌های غیرمجاز و غیر قانونی و دانلود کردن آثاری که مشمول قوانین کپی ‌رایت می‌شوند بر خلاف قانون میباشد.

کثیف بودن خودرو دردبی با داماک damac group:

یکی از عجیب‌ترین قوانین دبی کثیف بودن خودرو  می باشد این قانون با وجود طوفان‌ های شن که به طور مداوم در امارات متحده رخ می‌دهند، داشتن یک خودروی خاکی و آلوده اصلا قابل بخشش نیست. خودروهای کثیف باعث از بین رفتن چهره‌ی زیبای شهر و به خطر انداختن سلامت عموم می‌شوند. به همین دلیل خودروهای کثیفی که در سطح شهر مشاهده می‌شوند شناسایی شده و رانندگان با جریمه‌های نقدی ۳۰۰۰ درهمی مجازات خواهند شد.

شستن خودرو

خودروی کثیف باعث ایجاد مشکل برای شما می‌شود، هم چنین شستن نادرست اتومبیل هم مشکل‌سازاست . شستن خودرو در مناطق مسکونی یا استخدام افرادی برای شستن خودروی شما ممنوع است. چنین رفتارهایی چهره‌ی زیبای شهر را مخدوش می‌کنند و برای محیط زیست خطرناک  است زیرا آب آلوده باعث آلودگی خیابان‌ها می‌شود. اتومبیل خود را برای شست‌وشو به پمپ بنزین‌ها و پارکینگ‌های مراکز خرید ببرید.

گرفتن عکس از افراد بدون کسب اجازه

این یک موضوع بسیار جدی می باشد  که باعث دردسر خیلی از گردشگران و مردم محلی شده. قوانین امارات متحده‌ی عربی در این باره سختگیرانه هستند و با گرفتن عکس افراد بدون کسب اجازه از آن‌ها برخورد جدی خواهد شد. انتشار این تصاویر در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی جرم را سنگین ‌ترمیکند. طبق قوانین جرائم سایبری، مجازات این کار پرداخت جریمه‌ی نقدی ۵۰۰ هزار درهمی و شش ماه زندان خواهد بود . در برخی موارد ممکن است مجازات سنگین‌تر هم بشود. یک معلم استرالیایی به دلیل انتشار تصویری در فیسیوک خود از یک اتومبیل که در نزدیکی دو پارکینگ بلا استفاده پارک شده بود، به پرداخت ۱۰ هزار درهم جریمه‌ی نقدی و تحمل حبس محکوم شد. اخراج از کشور امارات هم یکی دیگر از مجازات‌های وی بود.

گرفتن عکس از تصادفات خیابانی و جاده ای و انتشار آن ها

عکاسی در امارات متحده در کل می‌تواند مشکل‌ساز باشد. عکاسی از ساختمان‌های نظامی، دادگاه‌ها و کاخ‌ها ممنوع می باشد. عکاسی از تصادفات جاده‌ای و خیابانی و انتشار آن‌ها در فضای مجازی غیرقانونی است و مجازات‌هایی را در پی دارد. پرداخت جریمه‌ی نقدی ۵۰ هزار تا ۳ میلیون درهم و خطر دیپورت شدن از عواقب عکاسی از مکان‌های ممنوع و تصادفات در دبی خواهند بود.

برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان داماک فارسی ازطریق داماک گروپ درارتباط باشید .

مطالب مشابه:

شرایط زندگی در دبی     پاسپورت     مهاجرت به امارات     مهاجرت به دبی       

damac

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...

سال 1399 خورشیدی بر شما مبارک باد