داماک گروپ بهترین سایت املاک دبی

فرهنگ دبی با داماک damac group :

دبی شهری مدرن و پیشرفته است  .میزبان ملیت های زیادی از سراسر دنیا میباشد.  هر ساله تعداد زیادی توریست از کشور های مختلف ازآن  بازدید می کنند . دبی یک شهر مسلمان است .قسمت عظیمی از فرهنگ مردم اون تحت تاثیر دین اسلام و عقاید دنیای عرب میباشد. تاثیر دین اسلام در نوع معماری، موزیک و حتی طریقه زندگی مردم هم به طور محسوسی تاثیر گذاشته.

طبق تحقیقات گِردگَرد، این مردم سال ها پیش که هنوز دبی به این شکل وجود نداشت توی بیابان ها زندگی می کردند. شغل بیشتر اون ها از گذشته های دور ماهیگیری و پیدا کردن مروارید بود. تجارت مروارید یکی از مهم ترین شغل های مردم این شهر محسوب میشد که بعد از جنگ جهانی اول از بین رفت.

امروزه درصد زیادی از افرادی که تو شهر پیشرفته و مدرن دبی زندگی می کنند، ایرانی، هندی و پاکستانی هستند. اقتصاد این کشور یکی از سریع ترین نمونه های رشد سریع تو دنیا محسوب میشودو در طول ۳۰ سال اخیر تغییرات زیادی  کرده .

نوع پوشش در دبی با داماک damac group :

پوشش خانم ها ی دبی دو دسته میشه که یکی مختص خود مردم اونجا و یکی هم برای مهاجران و توریست هاای است که به این شهر آمدند. از نظر پوشش این شهر آزادی های زیادی برای توریست ها دارد. تنها موضوعی که مهمه اینه که افرادی که به این شهر میروند باید از پوشیدن لباس های خیلی چسبان یا خیلی باز توی خیابان پرهیز کنند. و موقعی که وارد مسجد میشوند از شال یا روسری استفاده کنند. برای بازدید از خیلی از مکان ها هم باید لباس ها حتما تا پایین زانو ها باشد. بیشتر مردم امارات لباس های سنتی و با حجاب استفاده می کنند. مرد ها معمولا لباس های سفید و بلند و سربند های سفید استفاده می کنند که به این لباس ها کندوره یا دشداشه گفته میشه.

زن ها هم از چادر های عربی مخصوص مشکی رنگ با روبند هایی که صورت و موهاشون رو پوشونده استفاده می کنند و خیلی از دختران و خانم های جوان هم توی دبی لباس های به روز و مدرن می پوشند.

آداب و رسوم مردم در دبی با داماک damac group :

دین و مذهب  در دبی به شیوه زندگی مردم تبدیل شده و روی همه جنبه های مختلف زندگی این مردم تاثیر گذاشته. اما موضوعی که در مورد مهاجران و توریست ها وجود داره اینه که اون ها در مورد اجرای مراسم مذهبی و نوع برخوردشون تقریبا آزاد هستند و محدودیت های زیادی ندارند. مهمان نوازی و خوش رویی یکی از خصلت های خوب عرب هاست و توی دبی هم معمولا مردم با توریست ها رفتار های دوستانه و گرمی دارند.

برای ورود به خانه ها و مهمانی ها باید قبل از ورود کفش هاتون رو پاک کنید. معمولا مهمانی های دبی اصولا برای زن و مرد جداست. وقتی توی جمعی فرد مسنی وارد میشه، مهمون جدید میاد یا گروهی از افراد وارد جایی میشن، همه به احترام اون ها بلند میشن. موقع ورود خانم ها به هر مکانی هم معمولا مرد ها بلند میشن. معمولا وقتی غذا یا نوشیدنی توی دبی بهتون تعارف میشه باید با دست راست قبول کنید و با دست راست بخورید.

مثل همه کشور های مسلمان دبی هم توی ماه رمضان قوانین خاصی داره. این ماه برای عرب ها یکی از مقدس ترین و مهم ترین ماه ها به حساب می آید. غذا خوردن توی سطح شهر و جاهای عمومی توی ماه رمضان ممنوع میباشد. توی این ماه معمولا فروش نوشیدنی های الکلی، اجرای موسیقی و کلوپ ها شبانه هم تعطیل است .

زبان اصلی مردم دبی عربی میباشد. اما چون افراد مختلفی از کشور ها و نژاد های مختلف به این شهر مهاجرت کردند شاید ارتباط برقرار کردن با مردم چندان کار سختی  نباشد. زبان انگلیسی هم یکی از رایج ترین زبان هایی است که می توانید برای ارتباط برقرار کردن با مردم دبی استفاده کنید. و تابلو ها و نوشته های مختلفی که تو سطح شهر وجود داردمعمولا به دو زبان عربی و انگلیسی نوشته  شده .

برای اطلاعات بیشتربا کارشناسان داماک فارسی از طریق داماک گروپ درارتباط باشید.

مطالب مشابه:

شرایط زندگی در دبی     پاسپورت     مهاجرت به امارات     مهاجرت به دبی       

damac

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...

سال 1399 خورشیدی بر شما مبارک باد